5 kusů oblečení, které by neměly chybět v pánském šatníku

Proč mít doma to, co všichni ostatní? Dobře kombinovatelnými základy šatníku pokryjete značnou část akcí s očekávaným dress codem. A taky vám zachrání nervy v ty všední dny, kdy na sebe potřebujete něco hodit za chodu a bez přemýšlení. Pojďme na to.


1. Formální bílá košile

Jen pro jistotu: S dlouhým rukávem. Košile s krátkým rukávem nechte na dně módního pekla a fotky, kde je máte na sobě, k nim přihoďte. Bílá košile s dlouhým rukávem se hodí v podstatě ke všem kalhotám a každý outfit pozvedne o stupínek výš. Není vůbec na škodu jich mít víc, ale aspoň jedna je pro dospělého muže opravdu nutnost. Připomínáme, že pod košilí byste měli nosit poticí tričko nebo nátělník.

2. Tmavé džíny

Jako první vás asi napadnou modré, ale pokud máte raději tmavě šedou, je to v pořádku. Hlavně musíte najít střih, který vám vyhovuje. Pořídit džíny se fakt vyplatí od kultovních značek, kde máte jistotu, že jim tvar i barva zůstanou roky. V rámci možností tedy – barvený denim se vždy vymývá, takže džíny perte co nejméně a ideálně naruby. (Skutečný džínový fanoušek by je pak měl prát ve studené vodě (max 30°C) s jemným pracím prostředkem, případně jen se kalíškem octa a lžičkou soli.) Pokud džíny vůbec nenosíte, nahraďte jejich místo tmavými chino kalhotami.

3. Kvalitní pár bot

Polobotky, tenisky – záleží na vašem životním stylu. Pointa je najít ty správné, ve kterých se cítíte sám sebou a hodí se na co nejvíce příležitostí. Spíše se tedy bavíme o tradičních barvách jako černá, hnědá, šedá. A co se týče ceny, trochu přitlačte. Kvalitní boty, které vám vydrží několik let (pokud o ně pečujete s láskou), stojí od 2 500 Kč výš.

4. Bavlněný svetr

Bavlna je dostupnější než kašmír či vlna a když vyberete kvalitní značku, svetr vám vydrží spoustu let. Po vyprání se navíc vždy vrátí do původního tvaru. Co se barvy týče, logicky jděte po té, kterou nosíte nejraději. Tmavší tóny se ale lépe kombinují a naši stylisté doporučují vínovou.

5. Oblek

To asi není překvapení. Oblek potřebuje jednou za čas každý muž. Pokud patříte mezi muže, kteří ho opravdu vytáhnou jen výjimečně, pořiďte si černý nebo tmavě modrý. Tyto dva totiž můžete vzít i na pohřeb. Nepotřebujete oblek za desítky tisíc, ale potřebujete, aby vám dobře padnul. Zkoušení se tedy nevyhýbejte, případně si nechte konfekční oblek upravit u krejčího. Nejlepší je vlněný, ale trocha syntetiky neurazí. Pro uvolněnější vzhled i nošení doporučujeme sako, které má vzadu dva rozparky.Tags:
No items found.

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Mám zájem
Nedávné tipy
Styl

Jak nosí trendy opravdoví muži?

Pokud si při sledování fotek modelů v nejnovějších trendech kladete otázku, jak by v nich vypadali "normální chlapi", máme pro vás odpověď – fotoeditorial se skutečnými muži.

Tahák

Dopřejte svému šatníku detox. Tady je návod, jak ho správně vytřídit

Způsobů, jak k třídění šatníku přistoupit, je mnoho. My jsme pro vás vytvořili jednoduchého průvodce, který vás procesem provede snadno a co nejrychleji.

Styl

Pracovní outfit v době koronaviru = jedinečná příležitost, kterou už nikdy nezažijete

Zkuste z podivné karantény, ve které teď musíme existovat, vytěžit módní maximum a dovolte si pro zlepšení nálady kreace, které jsou normálně tabu!

Provozovatelem webových stránek genster.cz je společnost Top Button s.r.o., se sídlem Náměstí Přátelství 1518/2, Hostivař, 102 00 Praha 10,
IČO 06850995, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 289940.