Kam s ní? Mám košili zakasat do kalhot, nebo ji nechat venku?

Víme, chtěli byste jednoznačnou odpověď. Nemáme ji.

Ani tak to ale není jaderná fyzika. Neformální příležitost, jako je hospoda s kamarády, dovolená, víkend či procházka kolem řeky, si zaslouží volnost. Pokud je to tedy příjemné a přirozené i pro vás, klidně můžete svou volnoučasovou košili nechat ležérně nezakasanou. Pouze myslete na to, že košile nesmí být moc krátká. Zvednout ruce a ukázat, že si na břiše pečete pekáč buchet, to si raději nechte na doma. Pozor však i na přílišnou délku, přeci nechcete vypadat jako “táta v sukni.”


Když nevíte, zkopírujte to.

Jakmile se ocitáte na formální akci, v byznys prostředí, parlamentu, a tak vůbec, je to jasné. Zastrčit. Máte-li kravatu, zastrčit. Na formálních akcích by měla být košile zastrčená v kalhotách a vždy s páskem.  

Jestli však stále váháte, košili zakasejte a teprve na místě ji můžete uvolnit, pokud tomu prostředí bude nahrávat. Myslete však na to, že pak může být košile v oblasti pasu nehezky zmačkaná.

Když nevíte, zkopírujte to. V módě to není trapas, spíš šetření času.


* Košile, jejíž spodek je úplně rovný, je dělaná na volné nošení. Pokud je vpředu i vzadu oproti postranním švům delší, je to formálnější typ, který se nosí v kalhotách.

Tags:
No items found.

Chcete najít formální či neformální košili v Genster Boxu?

Tak nás vyzkoušejte

Začněte Stylovým Kvízem
Nedávné tipy
Styl

Devět bund a kabátů, které byste měli na podzim nosit

Podzim je definitivně tady a to nejdůležitější, co budete v nadcházejících týdnech potřebovat, je správná bunda. Jaká to je? 

Styl

Co musíte vědět o dress codech, abyste se už nikdy neoblékli špatně

Ve světě společenských akcí nejspíš není větší faux pas, než přijít nepatřičně oblečený. S tímhle návodem se vám to nikdy nestane.

Rozhovor

„Obléká mě Genster", říká Daniel Gamrot ve svém mega článku o mikroslužbách

„Obléká mě Genster", říká Daniel Gamrot ve svém mega článku o mikroslužbách

Provozovatelem webových stránek genster.cz je společnost Top Button s.r.o., se sídlem Náměstí Přátelství 1518/2, Hostivař, 102 00 Praha 10,
IČO 06850995, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 289940.