Jak se správně obléknout na video call

Že strávit home office v pyžamu není dobrý nápad, jste už nejspíš slyšeli. Vylézt z postele a rovnou se obléct, čas od času dokonce i tak, jako kdybyste měli jít do kanceláře, vám pomůže s produktivitou, motivací a dobrou duševní kondicí vůbec. Tak na to myslete. A až se budete spojovat se svými kolegy nebo partnery na video poradu či schůzku, dejte si pozor, abyste se oblékli tak, aby se ostatní soustředili na to, co jim říkáte a ne na to, co máte na sobě. Pomohou vám k tomu tyto kroky:

1. Základní pravidlo je jednoduché - video schůzka je schůzka jako každá jiná a obléknout byste se na ni měli stejně, jako kdybyste ji absolvovali osobně. Pokud tedy budete muset neodkladně vyřešit něco, kam byste museli vyrazit oblečení v business formal, měli byste si vzít oblek i kravatu. Ve většině případů si ale vystačíte s business casual - košilí a blejzrem.

2. Vyhněte se vzorům - jakýmkoliv obrázkům, proužkům, kostkám. Na obrazovce by se mohly všelijak mihotat a ty, se kterými mluvíte, rozptylovat. Nejlepší je vzít si na sebe jednolité barvy a úplně nejlíp takové, které máte rádi a sedí vám. Když ale sáhnete po modré, tak nikdy neuděláte chybu. Příliš výrazné barvy většinou také nejsou to pravé ořechové, protože mohou zasáhnout do kvality obrazu a ty, které odpovídají barvě vaší pleti s ní mohou zase splývat a vy budete vypadat přinejmenším zvláštně. A pozor si dejte i na to, abyste se neoblékli do stejné barvy, jakou má pozadí, před kterým sedíte. To byste se do něj rozpili celí. Dobrá není ani bílá, protože ji videopřenos může přeexponovat.

Místo kolem Vás by mělo být uklizené a bez rušivých prvků.

3. Ujistěte se, že vám všechno perfektně sedí. Tohle pravidlo vám opakujeme neustále, ale při video kontaktu platí obzvlášť. Jen si to představte sami - sedíte a koukáte se na obrazovku na svého kolegu a najednou si všimnete, že si neustále vytahuje sako, povoluje košili u krku, zbystříte na jeho svetru flek nebo pomačkaný límeček - a najednou si nemůžete pomoct a vnímáte jen tohle. Tak tomu se chcete vyhnout. Trik na to, jak si zajistit, že se vám nebude krabatit sako je úžasně jednoduchý - přisedněte si ho.

4. Nezapomeňte se taky pořádně oholit, zkontrolujte si, jestli nemáte něco mezi zuby, seďte rovně a pokud nosíte brýle, ujistěte se, že na nich nejsou šmouhy.


Zkrátka, snažte se být oblečení spíš konzervativně, ale zároveň pohodlně, abyste se cítili v pohodě (to je totiž to nejdůležitější, pak budete působit lépe a vaše sdělení taky lépe vyzní). Až budete hotoví, sedněte si před počítač a zkuste se ještě vyfotit, ať víte, jak na obrazovkách vašich kolegů budete vypadat a jestli není třeba ještě něco upravit. A stejně jako byste se měli vyvarovat rozptylujících doplňků na sobě, postarejte se o to, ať se vám nic zbytečně neválí na pracovním stole nebo nevisí za vámi na židli, gauči, zdi a podobně.

A taky se ujistěte, že máte na všechno klid. Když děti profesora Roberta Kellyho narušily jeho rozhovor pro BBC o sesazení prezidentky Jižní Koreje, bylo z toho sice "nejzábavnější video roku", ale jinak to bylo dost velké faux pas. A taky ukázka toho, co všechno - nejenom děti - by za vámi být nemělo.

Pevné zdraví!


Tags:
No items found.

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Kačka vám odpoví

Mám zájem
Nedávné tipy
Styl

Business casual bundy, které byste měli mít ve skříni

Jakýkoliv dresscode zabijete, když si k jinak perfektně sladěnému outfitu vezmete špatnou bundu. Jaké bundy si tedy vzít do kanceláře, aby se vám to s business causal nestalo?

Styl

Jak se obléknout na ples, do divadla nebo do tanečních snadno a správně

Nenechte se odradit od návštěvy plesu nebo divadelní premiéry jen proto, že nevíte, co na sebe. My to víme a poradíme!

Styl

Jaké barvy ženy na mužích milují

Barvy, které ženy na mužích přitahují.

Provozovatelem webových stránek genster.cz je společnost Top Button s.r.o., se sídlem Náměstí Přátelství 1518/2, Hostivař, 102 00 Praha 10,
IČO 06850995, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 289940.