Business casual bundy, které byste měli mít ve skříni

Oblékat se ve stylu business casual je jako cvičit se ve vymýšlení oxymorónů. Tento styl v sobě totiž spojuje dvě věci, které spolu nejdou příliš dohromady - přísnost pracovního prostředí a přirozenou uvolněnost každého z nás. Paradoxně přesto (nebo právě proto) je to jeden z nejoblíbenějších dresscodů současnosti. Protože se díky němu můžete i ve formálním pracovním prostředí cítit dobře a sami sebou a pořád vypadat krásně a reprezentativně!

Z business casual má ale leckdo těžkou hlavu. Chybí mu striktní pravidla a dost prostoru nechává na vás a vaší kreativitě. Rozhodně se ale není čeho bát. Stačí myslet na jedinou věc - aby celkový výsledek toho, co si na sebe vezmete, byl v rovnováze. To znamená nebyl ani příliš formální, ani příliš uvolněný. Základními kousky, které byste měli používat, jsou chinos, košile s dlouhým rukávem a kožené boty. Zbytek je na vaší fantazii.

Na jednu věc ale nesmíte zapomínat. Jakýkoliv dresscode, tedy i business casual, zabijete, když si k jinak perfektně sladěnému outfitu vezmete špatnou bundu. Je to stejné jako s botami. Vzít si svoji oblíbenou větrovku na hory je stejná chyba, jako přijít v sandálech.

Po jakých business casual bundách tedy sáhnout, aby se vám to nestalo?

PO BLEJZRU

Blejzr neboli separátní sako je jistota, se kterou nikdy neuděláte chybu a můžete si ho vzít prakticky pro jakoukoliv situaci. Pamatujte ale, že separátní sako není sako z obleku, které si vezmete bez kalhot (to je absolutní no go), ale samostatný kus. Správný business casual blejzr není tak tuhý a tvarovaný jako klasické oblekové sako a nemá ani ramenní vycpávky, a je proto i o dost pohodlnější. K business casual blejzru patří barvy (i když ne příliš výrazné) nebo zajímavé detaily, jako třeba netradičně šité kapsy.


PO BOMBERU

Ano, myslíme to vážně. Původně bunda amerických stíhacích pilotů a později streetwearová ikona dnes patří i do kanceláří. Pokud si ji tedy vezmete ve správné podobě - tzn. ideálně z bavlny a v tmavých barvách. Kožené či oblíbené nylonové varianty a pestrobarevné varianty si vemte jen v opravdu casual případech. Jinak si je nechte na víkend.


PO HARRINGTON BUNDĚ

Tato bunda je ideální pro ty z vás, kterým bomber přijde jako příliš velký odvaz, ale i tak se vám líbí. Rebelskému bomberu je hodně podobná, je stejně dlouhá a má podobně řešené rukávy, formálnější a hlavně elegantnější variantu z ní ale dělá to, že je lépe padnoucí a většinou má klasický límec nebo zapínací stojáček. Díky tomu jde o jednu z nejoblíbenějších pánských přechodových bund vůbec. Bavit vás bude i její kostkovaná podšívka.

PO CHORE BUNDĚ

Sice původně vznikla jako pracovní bunda pro dělníky ve francouzských továrnách, stejně jako bomber si ale od té doby prošla řadou proměň a v některých variantách se dostala až do kanceláří jako povolená business casual bunda. I pro ni platí základní pravidlo volit tmavší barvy a nejlíp uděláte, když si ji na sebe vezmete ve skutečně uvolněné dny, což je většinou v pátek.


PO DŽÍNOVÉ BUNDĚ

Je na tom v podstatě úplně stejně jako chore. Abyste z ní udělali business casual bundu, volte tu z neseprané džínoviny a noste ji v ty nejležérnější dny.


PO TRENČKOTU

Patrně nejklasičtější byznysový kabát přechodových šatníků vznikl jako pláštěnka pro vojáky na frontě za první světové války. Chybět by neměl ani ve vaší skříni, protože i v Česku bude (pevně v to věříme) stále sem tam pršet a foukat a do takového počasí neexistuje nic lepšího a stylovějšího než trenčkot. Ikonický je v béžovém provedení, oblíbené jsou ale i třeba černé. A sluší snad každému.


PO PARCE

Pokud dáváte přednost sportovnějšímu stylu, sáhněte po parce. Jde o něco mezi bundou a kabátem, je to tedy dostatečně dlouhý kousek, který vás zahřeje. Typicky se vyrábí v teplejších variantách s podšívkou a ve vodě odolnějších materiálech, existují ale i lehčí varianty. U parky si ale dejte vždy pozor, abyste nezkouzli do příliš sportovního stylu.


A závěrem malá rada. Pokud si někdy nebudete jistí, jestli váš celkový business casual look není moc ležérní, vezměte si kravatu. Sundat si ji můžete vždycky!

Tags:
No items found.

Vyplňte krátký stylingový kvíz

A stylistka Petra vám odpoví

Mám zájem
Nedávné tipy
Styl

Jak se správně obléknout na video call

Nějakou dobu teď budete nejspíš pracovat z domova a s kolegy se uvidíte jen přes video cally. Jak je ale zvládnout stylově a bez společenských a módních přešlapů?

Styl

Jak se obléknout na ples, do divadla nebo do tanečních snadno a správně

Nenechte se odradit od návštěvy plesu nebo divadelní premiéry jen proto, že nevíte, co na sebe. My to víme a poradíme!

Styl

Jaké barvy ženy na mužích milují

Barvy, které ženy na mužích přitahují.

Provozovatelem webových stránek genster.cz je společnost Top Button s.r.o., se sídlem Náměstí Přátelství 1518/2, Hostivař, 102 00 Praha 10,
IČO 06850995, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 289940.