Styl

Tipy na dárky na Vánoce

Nechce se vám vymýšlet vánoční dárky? Tak je nevymýšlejte, my vám pomůžeme. Celý rok vybíráme mužům oblečení, protože moc dobře chápeme, jak je nákupy moc nebaví či neví, jak na ně. A tak jsme dali dohromady tipy na vánoční dárky - žádné nudy a ohrané věci - ale naopak kousky a zážitky, které i my sami nakoupíme našim blízkým. A jako bonus: všechny jsou to české projekty - stejně jako Genster.

Vyzkoušejte:

Deku

Co je větší pohoda, než si vlézt s knížkou a něčím teplým na gauč a hezky se u toho přikrýt? Přesně z téhle otázky vyšly i české designérky značky touch me. a stvořily deky, které jsou neuvěřitelně hebké (jen se zachumlat!) a k tomu ještě eco-friendly. A když při nákupu zadáte kód Genster, dostanete slevu.

Kuchařku

Kristína Nemčková letos vyhrála kuchařskou show Master Chef, a i když jí v té době bylo teprve 17, měla toho už tolik odvařeno, že už stihla vydat i vlastní kuchařku. Jmenuje se #UPGRADE a má jedinečný koncept - najdete v ní tradiční české a slovenské recepty podle Kristíniny babičky a k nim vždycky i moderní variantu mladé Master Chefky. A to je ideální dárek nejen pro vaši babičku.

Fešácký voucher

Pro všechny muže, kteří nemají rádi nákupy nebo neví, jak na ně. Není to jen "měkkýš", ale dárek v podobě ušetřeného času a energie... .Najdete je tady

5ddafe8c0df98591d6b6469c_voucher

Diář

Znáte někoho, kdo doopravdy rád čte? Tak mu dopřejte úplně nové čtenářské zážitky a dejte mu Knihář, moderní čtenářský deník na zaznamenávání prožitků s knihou. Do designového sešitu z eko papíru, za kterým stojí tři dámy z Olomouce, se dá psát, lepit i kreslit, podle toho, co si právě rozečtená kniha vyžaduje. Tak aby se na žádný příběh už jen tak nezapomnělo.

Pero

Psát potřebuje každý a s reklamní propiskou to prostě není ono (pokud si tedy jen v rychlosti nepíšete nákupní seznam). Proto si lidé tak rádi dávají pera. Letos můžete vyzkoušet Kayu, netradiční, na zakázku vyráběná pera z recyklovaného dřeva. Třeba ze starého klavíru, skoro stoleté palice vinné révy nebo ebenu. Na webových stránkách firmy zvolíte druh dřeva, barevnou kombinaci, typ hrotu i typ plnění. A pokud máte doma něco dřevěného, co má pro vás cenu, není problém nechat si pero vyrobit ze svého.

Hru

Jasně, Nintendo Switch je super a Apple Arcade si můžete taky zahrát kdekoliv, kouzlo těch správných arkád ale nemá ani jedno. Takže pokud hledáte dárek pro hračičku, pošlete ho do největší retro arkádové herny a muzea ve střední Evropě. Je jen kousek za Prahou.

5ddaff130df985ec96b6a034_Snímek pera kayu

Vůně

Už vás nebaví zajít před Vánoci pro voňavku do Sephory? Tak vyzkoušejte Pigmentarium, nový český parfumérský dům, který se specializuje na niche parfémy. Tedy takové, které jsou vyrobeny ze vzácných ingrediencí a mají neobvyklé vonné kompozice. V nabídce má tři - Ad Libitum, Murmur a Erotikon.

Kosmetiku

Anebo zajděte ještě dál a pošlete svou partnerku, ať si krém, pleťovou vodu nebo třeba make-up vyrobí sama. Kde? Na kurzech Lišky Mazané. Bude to zábava, bude to ekologické a domů si s sebou neodnese jen vlastnoruční přírodní výrobek, ale hlavně know-how, jak ho příště udělat znovu.

####Trenky Letos zkuste Elku, českou značku, která se kromě spodního prádla specializuje i na loungewear a do sladěných kousků můžete obléct celou rodinu, od mimina po babičku s dědou.

5ddb0068780f4d44675d7e25_olkraj-foto-k-tz-ok_knihar2

Adventní kalendář

Čokoládový kupte dětem a vašemu partnerovi (nebo partnerce) pořiďte pivní. Ve stylové krabici od žižkovské pivotéky BeerGeek dostane buď 24 českých nebo zahraničních řemeslných piv, která nejsou běžně samostatně k dostání nebo se pro jinou příležitost ani nevyrábí. Všechna jsou navíc nalahvovaná do originálních třetinek.

Svíčku

Zapomeňte na ty z rádoby včelího vosku, co se prodávají na Staromáku, a zkuste českou ručně vyráběnou značku Meadows. Rozjela ji bývalá vedoucí marketingového oddělení Welly a svíčky dělá tak dobré, že si je u ní do svých dárkových balíčků objednává J&T, Google nebo Úřad vlády, který je poslal už Brigitte Macronové nebo vévodkyni Meghan jako svatební dar.

Požitek

Voucher na péči od Gentlemen Brothers potěší každého muže a to bez ohledu na věk.

Něco jiného?

Chcete něco designového, šperk, originální hračku pro děti nebo třeba knihu? Všechno tohle a spoustu dalšího najdete v Kuráži, obchodě, který má nejen odvahu, ale i duši a jeho sortiment tomu dokonale odpovídá. Najdete ho na webu nebo v Praze na Veletržní ulici a nebudete litovat.

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Začít