Styl

Pracovní outfit v době koronaviru = jedinečná příležitost, kterou už nikdy nezažijete

Pamatujete si, jak vás pokaždé nabádáme, abyste svůj profesionální vzhled dotáhli do konce a nezkazili si jinak vymazlený business casual look tím, že si místo kožených bot vezmete svoje oblíbené kecky? Nebo že se do práce sice vydáte ve skvěle padnoucí košili a originálním saku, ale vezmete si k nim plísňáky, na které sice nedáte dopustit, ale které taky vypadají jako ty, co nosil Joe Penny z Jakea a Tlusťocha?

Skvělé. Tak na tohle pravidlo zapomeňte.

Karanténa se snad už chýlí ke konci, a to znamená, že je načase si trochu hrát a zkusit z téhle podivné situace vytěžit i po módní stránce maximum. Dovolte si proto pro zlepšení nálady kreace, které jsou v práci normálně tabu. Na online schůzkách z vás je přeci vidět jen půlka! A mít před kolegy malé módní tajemství dokáže být zábavnější, než byste čekali.

5e9ed0c7d4e603f51b926176_jake a tlustoch

Na co si musíte dát pozor

Na horní polovinu těla, samozřejmě. Tady platí, že co si na sebe vezmete na online pracovní setkání, by mělo odpovídat tomu, co byste si vzali, kdyby se schůzka odehrávala naživo. To znamená blejzr, košili, polo, lehký bavlněný svetr, ale klidně i horní půlku obleku. Tričko je sice fajn a i když ho teď nejspíš nosíte nejčastěji, nechte si ho (maximálně) na svůj home officový casual friday.

Kde můžete být rebel

Od pasu dolů. Trápí vás noční můry, během kterých zjistíte, že sedíte na poradě vedení své firmy a všichni na vás divně koukají? A vám pak dojde, že sice na sobě máte košili, sako i kravatu, ale k tomu jen trenky? Tak si to vyzkoušejte! Když před počítačem předčasně nevstanete, nikdo se to nedozví.

Třeba se vám pak bude lépe spát.

Toužili jste vždycky vytáhnout do práce kecky, které máte snad už od patnácti, že mají něco za sebou, je na nich vidět na první pohled, ale jsou neuvěřitelně pohodlné? Tak si je vemte k separátnímu saku teď, lepší příležitost už asi nebude.

Vytáhnout můžete ale i otrhané džíny, nechat si tepláky, vzít si na sebe barevnou kombinaci, která bude připomínat kreace Daniela Nekonečného, tlusté ponožky, pantofle… prostě cokoliv, v čem vám bude dobře, zvedne vám to náladu a zlepší den. Protože to je teď to nejdůležitější.

5e9ec3d5e0ead3a59af69c99_90675947_2554409541466964_5868516693323546624_o

I doma byste si ale do svého šatníku měli pustit jaro a to nejenom tím, že na otevřenou skříň otevřete okno. Vzhledem k tomu, že aktuální počasí začíná už zase nebezpečně připomínat léto, je na jarní upgrade nejvyšší čas. To nejdůležitější, na co byste měli myslet, je:

JARO NENÍ PODZIM

Je to jasná věc, ale i tak má mnoho z nás tendenci nosit během obou přechodných období to samé, jenže, jak asi sami víte, víc než pár dní to nefunguje. Tak na to letos rovnou zapomeňte a sestavte si svůj jarní pracovní (polo) outfit z materiálů, které k tomuto ročnímu období patří – zejména z bavlny, ale využít můžete třeba i hedvábí. Tvíd, flanel a husté tkaniny jako serž nechte spát.

BARVY POMÁHAJÍ

V přírodě jsou pěkné a rádi se na ně díváte, představa, že byste si ale na sebe vzali něco žlutého nebo hráškově zeleného vás děsí? Nezoufejte, to, že byste na jaře měli svůj pracovní nebo jakýkoliv šatník obohatit o barvy, neznamená, že musíte vypadat zmíněný Daniel Nekonečný. Místo toho vyzkoušejte jednoduchý trik – nesnažte se být barevnější, ale světlejší. Tmavě modrou vyměňte za světle modrou, černou za šedou (tmavou i světlou)  atp. Není to žádná revoluce, ale uvidíte, jak to váš look promění a vsadíme se, že za chvíli sáhnete i po tlumenějších odstínech červené, zelené či okrové a nebude vám to vůbec připadat divné.

A jestli si chcete nechat poradit od profíků, obraťte se na naše stylisty. Ti mají oblečení (i to karanténní) a jaro v malíku!