Styl

Pět tipů, jak si podle profesionálního barbera vytvořit a udržet skvělý účes

Mít vymazlený outfit je základní předpoklad pro to, abyste vypadali dobře. Rozhodně to ale není všechno. Je potřeba myslet na váš vzhled jako na celek a k tomu patří i dobrý účes. Jak na něj? Abychom vám s tím pomohli, spojili jsme se se sympaťáky z Old School Barbershopu na Florenci. Jsou to sice mladí holiči, ale žádné rychlokvašky. Všichni toto řemeslo poctivě vystudovali a poskytují péči na té nejvyšší úrovni. S barberem Markem, který je zároveň i manažerem Old School Barbershop, jsme pro vás dali dohromady pět tipů na to, jak postupovat při výběru účesu a jak vytěžit z pobytu u holiče maximum.

5ecb48fbc29fc7b2a85582ef_barber marek cut

1. Strany na krátko, nahoře dlouhý

Takto to dneska nosí každý. Není na tom vlastně nic špatně. Nicméně někdy je dobré odlišit se od ostatních. I delší vlasy mohou být upravené. Váš holič, pokud je dobrý, nechce stříhat každý den účesy jak přes kopírák. Zamyslete se, jak chcete vypadat předtím, než přijdete k holiči. Přemýšlejte i o tom, kolik s účesem chcete mít práce při stylingu a v jakém prostředí se většinou pohybujete.

5ecb44e3a388fc7aca628105_Qg6LR6aWSzP0csHWgRZNrVbFLk76AceW3hrp1peo4EDHQJY3PJyCJzcX99KMLAeWx6PaQbROtoWKk5m19pP1IiClnFxd7-ZdO02s_U1yvkH59hQHMnXU_Jhov7MIM-eghv0givne

2. Nechte si poradit

Přijít s fotkou na telefonu rozhodně nezaručuje úspěch. Každý člověk je jiný. A to, co vám bude slušet, záleží na vašem typu vlasů a tvaru hlavy. Když jste blonďatý Honza z pražského sídliště, tak nemůžete mít stejný účes jako černovlasý Izanagi z Tokia. Inspirovat se můžete, ale vždy se poraďte se s holičem. Pokud budete stále trvat na svém, tak výsledek může skončit katastrofálně.

3. Účes nejsou jenom vlasy

Nechte holiče, ať se vám postará i o vousy, obočí a chlupy v nose a v uších. Není to nic nechutného. Zkrátka nám mužům rostou chlupy i na těchto partiích, a abyste vypadali dobře, tak musíte myslet na každý detail.

5ecb44e3c29fc755cf52f211_-1-IrK_s8o2Er43S5ZUMZeoKOr_J9Ap9sa564upUjlxkXJad9yqwHvOv6NVpnmZLxDWEhsoqJklN0gb_FwTaIQd7TZnbx5Yt9N0fuRmF3yDlE7Os6hiRm4-18f3rsyWeknmOTrMS

4. Starejte se o sebe i doma

Mnozí muži sice vyjdou z barbershopu dokonalí, ale je to tak poprvé a naposled na další měsíc. Nezapomeňte, že děláte vlastně svému holiči vizitku. Pravidelně si vlasy myjte a upravujte je podle instrukcí holiče. Navíc jestli máte třeba skin fade, tak je potřeba v létě myslet na mazání opalovacím krémem.

5. Seznamte se s vlasovými produkty

Gel, pasta, vosk, lak, drogerie toho nyní nabízí tolik a vám se v tom těžko vyzná? Rozdíl je ve zvoleném účesu. Každý produkt je určen pro rozdílné účesy a mají i jinou funkci. Gel je už trošku pasé, používá se na hodně ulízané styly s mokrým vzhledem a nanáší se většinou na mokré vlasy. Pasty a vosky drží sice míň, ale přidávají víc strukturovaný účes, nanáší se na suché vlasy. Lak pak většinou přidává lesk a drží vlasy na svém místě.

5ecb44e32391a80a4e7d4817_nlzU01zPSuRLbUZjIY9saHhFV1Xf5nDIuf-tZd91kpxbBD8eXbxxo6uw0QoiRhUoYMXj2pSZgKLPjUj07pY76OS-hxdXdg2YCeavUdGGYqqMlfog9nT_oY2Vko3HWDe13AR53lMR

A nezapomeňte – v barbershopu si to užijte!

Jste v místě, kde platíte za servis a kde se o vás holiči rádi postarají. Užijte si to! Je to jedno z mála míst, kde můžete být sobečtí a mluvit o svém vzhledu a problémech. Většina holičství navíc nabízí i sklenku whisky nebo rumu, masáže hlavy a ramen a různé zábaly. Je to čistě místo na relax. Nestyďte se, chlap nemusí být primitiv a neandrtálec. Navíc ženám (nebo ostatním mužům) prý připadá nesmírně sexy, když se muž ve zdravé míře stará o svůj vzhled. Příště vám s Markem ukážeme i nějaké účesové trendy. Mezitím si u nich můžete udělat rezervaci na www.oldschoolbarbershop.cz. Navíc, jestli si objednáte Genster Box v týdnu od 25. 5. do 7. 6. 2020, tak v něm můžete od nás najít dárek – zlatou kartičku na Deluxe péči v Old School Barbershopu v hodnotě 1500 Kč. Stačí kliknout zde.

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Začít