Styl

Kdy a kam si vzít kravatu a jaké jsou in

S kravatou je to stejné jako se zelenými olivami – na chuť jí přijdete až časem. Až se to ale stane, tak si uvědomíte, že jde o jeden z nejúžasnějších pánských doplňků vůbec.

Jestli cítíte, že se tenhle okamžik už blíží, tak neváhejte a požádejte svou online stylistku, aby vám kravatu přibalila do vašeho dalšího Genster Boxu. A tohle si o kravatách zapamatujte,

Délka kravaty

Správná délka kravaty je jen jedna – ke sponě opasku. Cokoliv kratšího i delšího je špatně.

Šířka kravaty

By měla odpovídat vaší tělesné konstituci, respektive šíři klop vašeho obleku. Pokud máte široká ramena, budou na vás vypadat dobře široké klopy a širší kravaty, naopak jste-li drobné postavy, sáhněte raději po užších.

5efaf689f69fc43bd5820e85_z_rQ0Z7ENiRTiX3oEI4ZFR9bG9mruqN0bMs0_757W-R83fM1Znu3E-ikUz42pA6_Zb5l5KJ40YtJEJVkWv4fEk0SS4Hrq3OpcB7EXyqNnX3woF-R8iiY4dlnqbYwMAScCRqQpoju

Slim kravaty i ty extrémně široké jsou samostatná kapitola – obě už mají svůj vrchol za sebou, obě se ale čas od času vracejí. Pokud se pro ně rozhodnete, řiďte se výše uvedeným pravidlem. A myslete na to, že s nimi budete o něco víc casual.

Materiál

I tady je to jasné. Pokud se nechcete ztrapnit a vypadat jako devadesátkový podnikatel, měla by být vaše kravata hedvábná. Polyesterové nenoste, to je bez debaty.

Jak uvázat kravatu

Zde platí stejné pravidlo jako u šířky kravaty – uzly volte podle toho, jak vypadáte. Široké vázání bude na drobné postavě vypadat nepatřičně, stejně jako to úzké na rozložitém muži.

5efaf68a82a6a79902b90861_3-lqp_hv_GhEkgpUjI8yc3V8-gqGCkbV9vuEU-xcnvhot7MpAyl-242gE2E_8IL_wx-FciJAlXeaB-F_g42wxOqkjX2OMVvkqXOY9cpZ0DAmh9-NHwMSn1p2Cp2_mWiEAdctLIik

Jak se ke kravatě chovat

Hezky. To znamená, že pokaždé, když ji sundáte, ji rozvážete a pověsíte, i kdybyste s vázáním uzlu předtím zápasili bůhví jak dlouho. Zůstat zavázaná si žádná kravata nezaslouží.

Kdy si kravatu vzít

Už jsme to zmínili na začátku – kravata nemá žádný praktický význam a její funkce je čistě estetická.Tak k ní podle toho přistupujte. Jako k něčemu pěknému, co vám dodá šmrnc a nevytahujte ji ze skříně jen ve chvíli, kdy vám ji přikazuje formální dress code.

Nikdy třeba nešlápnete vedle, když si kravatu vezmete na svatbu, kde můžete navíc povolit uzdu své módní fantazii – zajímavou kravatou na svatbu může být například pletená nebo už také zmíněná slimka. Tím, že se hodíte do gala, navíc dáte najevo, že si svatebčanů vážíte. Naopak do business casual kravata ve většině případů nepatří. Co musíte vědět o dress codech, abyste se nikdy neoblékli špatně?

5efaf68951a2754f60351f97_ofOrd6SXLYWuJI6z_AtiyNYGlQ3HfxUB5sMBS17IfqWcq5P0ylXOamXAwX2s0QQLzxnL-YsN52SUrqdDpoLNGWWfPOM4KbnGkW41a4QYwrdw6309exlWrKRID8m-Jy8JC2fIq1G6

Jaké si pořídit barvy

S jednobarevnou námořnicky modrou a vínovou to půjde vždycky, zvlášť když s kravatami teprve začínáte. Jakmile si na ně zvyknete, zkoušejte další barvy jako červenou kravatu, žlutou nebo třeba zelenou. A zařazujte i vzory. Proužky jsou klasika. Čím budete odvážnější, tím ale bude vaše kravata méně formální.

Ať to ladí

Při výběru také myslete na to, aby vám kravaty seděly k tomu, co už máte v šatníku. Kravata by měla ladit k vašemu obleku a měla by být alespoň o odstín tmavší než vaše košile. S bílou pánskou košilí proto nikdy nešlápnete vedle.

Ať vám to sluší!

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Začít