Styl

Kam s ní? Mám košili zakasat do kalhot, nebo ji nechat venku?

Víme, chtěli byste jednoznačnou odpověď. Nemáme ji.

Ani tak to ale není jaderná fyzika. Neformální příležitost, jako je hospoda s kamarády, dovolená, víkend či procházka kolem řeky, si zaslouží volnost. Pokud je to tedy příjemné a přirozené i pro vás, klidně můžete svou volnoučasovou košili nechat ležérně nezakasanou. Pouze myslete na to, že košile nesmí být moc krátká. Zvednout ruce a ukázat, že si na břiše pečete pekáč buchet, to si raději nechte na doma. Pozor však i na přílišnou délku, přeci nechcete vypadat jako “táta v sukni.”

5c506a0f536759a944ad180e_image1 Když nevíte, zkopírujte to.

Jakmile se ocitáte na formální akci, v byznys prostředí, parlamentu, a tak vůbec, je to jasné. Zastrčit. Máte-li kravatu, zastrčit. Na formálních akcích by měla být košile zastrčená v kalhotách a vždy s páskem.

Jestli však stále váháte, košili zakasejte a teprve na místě ji můžete uvolnit, pokud tomu prostředí bude nahrávat. Myslete však na to, že pak může být košile v oblasti pasu nehezky zmačkaná.

Když nevíte, zkopírujte to. V módě to není trapas, spíš šetření času.

  • Košile, jejíž spodek je úplně rovný, je dělaná na volné nošení. Pokud je vpředu i vzadu oproti postranním švům delší, je to formálnější typ, který se nosí v kalhotách.

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Začít