Styl

Jak se obléct na svatbu jako host

Dostali jste pozvánku na svatbu a místo radosti z toho, že si užijete party, vás jímá hrůza, co si vzít na sebe? Tak se v klidu nadechněte a vydechněte. I když může svatební pozvánka vypadat děsivě, ve skutečnosti to není tak zlé a obléct se na svatbu jako host není taková věda.

Doopravdy, existuje totiž v podstatě jen jedno pravidlo, kterým byste se měli řídit – dodržet přání ženicha a nevěsty. To znamená obléct podle toho, jak si oni představují. Je to jejich den, a tak bychom jim to měli dopřát.

Nejjednodušší varianta nastane ve chvíli, kdy vám snoubenci na pozvánku napíšou, v čem máte dorazit nebo jaký dress code dodržet. Pokud ne, čtěte mezi řádky. Bude obřad v kostele nebo hostina v luxusním rezortu? Pak volte oblek. Budou se svatební radovánky odehrávat na zahradě, louce nebo třeba chalupě? Pak na oblek zapomeňte a berte sako a kalhoty. "Separátní sako nebo blejzr, chino kalhoty, košile, kravata nebo motýlek a sladěné boty s páskem – to je kombinace, která, věřím, nikoho neurazí," říká Genster stylistka Petra. A co víc, tuhle kombinaci, kterou využijete na méně formální svatbě, můžete obléknout i při dalších ne tolik formální příležitostech jako je návštěva divadla, byznys snídaně a další.

Potřebujete konkrétní inspiraci? Podle Genster stylistek byste se na svatbu mohli obléct třeba nějak takto:

Artboard 1 copy 8 (1)

Pozvánka vám při vybírání svatebního outfitu nepomohla a vy pořád nevíte, co na sebe? Pak se nebojte a svým přátelům, kteří vás na svatbu pozvali, zavolejte a zeptejte se. Když vám to dovolí, můžete dorazit klidně i v kraťasech (bude-li jejich svatba opravdu hodně neformální), na druhé straně byste ale svým přátelům, pokud vás o to požádají, měli splnit jejich přání a přijít se zelenou košilí, i když jinak tuhle barvu ze srdce nenávidíte.

Jak zdůrazňuje Genster stylistka Petra: "Tím, jak se obléknete, dáváte najevo, jak vám na hostiteli záleží a měli byste to upřednostnit před vlastním pohodlím. Při výběru oblečení na svatbu by tak nemělo padnout „to bude stačit“, ale měli byste se jednoduše vyfiknout.”"

A to je všechno. Teď už jen stačí objednat si svůj svatební Genster box!

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Začít