Styl

Bílé tričko je základ šatníku. Jak si ale vybrat to správné?

S bílým tričkem nikdy nešlápnete vedle. Nosit ho můžete jen tak, pod košili, k saku nebo s bundou a vždycky v něm budete vypadat dobře. Tedy za předpokladu, že si vyberete pro sebe to správné. Jak na to vám ochotně poradí naše stylistky, které vám bílé tričko rády přibalí do vašeho dalšího Genster Boxu. Pomůže vám ale i tento náš návod, ve kterém najdete i užitečné rady, jak se o své bílé triko dobře starat, aby vám dělalo parádu co nejdéle. Protože kdo by nechtěl mít šmrnc jako milovníci bílých trik Marlon Brando nebo James Dean, že?

5ee72cec68e954e4c120de5b_07vko8uozDkGFaJPQdVJG3Q_fwx1uTdNdezfm2THT8GeiKcQCI-eGmLzIHJIpYzeyg3jVCCMfGqspi4w5OL97nqjdrQ6awAfw5ia4FYtqzCf0zf-mq6U13kQ9q42ZXhBPsr-iBeW Marlon Brando

Proč bílá

I když byste měli mít ve skříni několik triček neutrálních barev, které můžete kombinovat s ostatními částmi svého šatníku, bílá je královna z jednoduchého důvodu – hodí se totiž nejen ke všem ostatním barvám, ale i všem typům a barvám pleti.

Jak vybírat

Trička sice nosíme všichni a pořád, ne vždycky ale máme při nákupu šťastnou ruku. A i když je triko dost možná ten nejjednodušší kousek oblečení, jaký si na sebe můžeme vzít, jejich výběru byste měli věnovat aspoň trochu péče. Aby vypadalo skutečně dobře, musí vám správně sedět. Jako všechno ostatní. U triček byste měli dodržet toto:

  • šev mezi rukávem a částí zakrývající trup by měl vycházet na hranu vašich ramen
  • rukávy by neměly být příliš široké a rozhodně by neměly sahat k loktům. Pokud máte svalnaté ruce, můžete si dovolit nosit kratší rukávy, abyste svou chloubu mohli předvést
  • triko by mělo být akorát tak dlouhé, abyste ho v případě potřeby mohli pohodlně zakasat do kalhot (což ale většinou potřebovat nebudete :-)
  • u triček je důležité i to, aby vám dobře seděly kolem krku. Že je úzké poznáte hned, příliš široké pak tak, že vám bude u krku pořád hodně volné i ve chvíli, kdy zvednete ruce nad hlavu

Dobře padnoucí triko vás neomezuje v pohybu a je pohodlné, nemělo by ale být přiléhavé. Takové si vemte do tělocvičny.

5ee72ceca6f2db858226d10a_sBPDKv-DsOz2xZX0ORFIBcIzBVFsO6w4z-0UHM1Qs9DLcc0jJW4v2MXHt5m39DkJ7dlu3cWjEGHcKQRRR1pu6Iid70WCLuv-doaiGSTGqEjdF-43PK4YkGZQNB-xNlDEzAYBUodR

Jaký chtít materiál

Aby vám vaše bílé tričko dobře padlo i sloužilo, musí být vyrobené ze správného materiálu a tím je v případě triček jednoznačně bavlna. Čím kvalitnější, tím samozřejmě lepší. Pozor si dejte na průsvitnost a látka by měla obsahovat i trochu (ale opravdu jen trochu) elastanu nebo lycry, aby triko drželo tvar.

Co dělat, aby bílá bílá byla

Když už TO SVOJE bílé tričko, které vám perfektně sedí a ve kterém se cítíte skvěle, najdete, měli byste se o něj taky dobře starat. Koupit si dnes tričko sice není žádný problém, ale najít TO TRIČKO dvakrát po sobě, nemusí být jen tak.

5ee72cede1097e15d9efb098_rus8nA-UNxhK4F5wmDJH3Uhme5qVcmJneCDEc5vn2UyjZcs6I4iTpDUqOtemrebv8tGWCM2W_CLK7ReK_W0zcg9_sqD59DKXV2MdQSXhr0hxtAWSA0Ytc9D2RkoXF-ZcqwKuBMMl

  1. Perte pravidelně Časté praní sice oblečení obecně škodí, bílé ale bohužel nesvědčí ani to, když ji perete málo. Ideální je strčit bílé tričko do pračky po každém druhém nošení.
  2. K bílé jenom bílou. Vaše máma to určitě dělala a ne jen proto, že jedna červená ponožka dokázala všechno bílé prádlo obarvit na růžovou. Bílé ubírají na bělosti i ty nejsvětlejší odstíny světlých barev jako je šedá, béžová nebo světle modrá, tak je nemíchejte. A platí to bohužel i pro bílé věci s potisky.
  3. Hodně špinavé věci perte zvlášť. I když jsou jinak bílé, opět riskujete, že vám vaše triko zešedne.
  4. Nebojte se bělidel. Taky ale nemusíte hned sahat po těch uměle vyráběných, spolehlivými životabudiči téhle barvy jsou jedlá soda, bílý vinný ocet nebo citronová šťáva. Tak, teď víte vše, co k výběru a údržbě svého bílého trička (nebo lépe svých bílých triček, protože byste jich měli mít ve skříni připravených několik :) potřebujete. Chybí už jen inspirace k čemu a jak je nosit. Tu najdete například tady nebo tady.

5ee72ced4ed2d919fbd4dbfd_zSu4dxgnHr7fcQiSvbBGJfsuT2X3YKiFhbmXDgNWILmN-kZTe7kxiv-fL11fCGuOy8b8ndbvH0lpPOJW346FTrJgeFP-2lBY6G-KrHA3OyfWCaOmkPSSXuwjyRMMtR7H8RrIEp3F Pokud chcete přejít na vyšší level praní a neřešíte ekologickou stopu vaší domácnosti, tak bílé vždy prospěje, když ji budete prát na vyšší teplotu a v méně naplněné pračce.

5ee72ced80fd780a3dbfc942_eJDB_s9EoiBpHOdSFWqi1kwyDIN00Li1dTNkGDOaDmFwr86snUFGSYS9DP9tUpZnSwVwVGbMvslRfW6ZoZQoSEH8Ovzhl5mhg9XgMF-Pw7w10_fqnkf_m--qULiHOuYW3Vv8rr-G

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Začít