Styl

5 tipů, jak se obléct na pohovor

Udělejte dojem! Máte na to 3 vteřiny

Získejte si sympatie personalisty už během prvních pár vteřin. Buďte si jist, že první dojem hraje velkou roli v tom, jestli novou práci získáte nebo ne. Personalista si o vás totiž udělá první dojem mnohem dříve, než stačíte vůbec něco říct.

‍1. Džíny...tak ty opravdu NE

Džíny si nechte až na oslavu. Nenosí se do divadla a nenosí se na pohovor, kde chcete udělat dojem. Nemusíte jít zrovna v obleku, ale takové chino kalhoty vás možná překvapí tím, jak přirozeně se v nich budete cítit

5ce3a98489218e158a970431_chino na matejovi (1) Chino kalhoty jsou decentní, bavlněné kalhoty s malými kapsami, většinou laděné do studených barev. V Genster Boxu od 1 199 Kč

2. Když sako, tak jedině perfektně padnoucí‍

Je sako nutné? Jak kdy. Záleží zejména na pozici, o kterou se ucházíte a na kultuře firmy. Udělejte si jednoduchý průzkum: webové stránky firmy, projeďte její facebook či LinkedIn profil a zhodnoťte oblečení zaměstnanců. To by vám mělo napovědět, jak moc formálně se na pohovor obléct. Pokud zvolíte sako, musí vám 100% padnout, jinak s ním moc parády nenaděláte. Zaměřte se také na délku rukávů a hlavně na to, zda máte správně zapnuté knoflíčky. Nikdy, opravdu nikdy nezapínejte spodní knoflík u saka.

A jak poznáte, ze vám sako skvěle sedí?

  • ‍Ramena: ramenice nepřečuhuje a není moc krátká.
  • Délka: zakrývá vaše pozadí.
  • Rukáv: ten končí u zápěstí, aby mohl rukáv košile koukat ven - v délce 1,5 cm.

Ono totiž většinou nejde tak moc o to, co nosíte, ale jak to nosíte :)

5ce2dcb830ac47acb2730eea_blazer (1) Perfektně padnoucí sako: ramena, délka rukávů a délka saka - to je, oč tu běží!

3. Kravata není nutností. Když už, tak správně uvázaná.

Zda je kravata dobrou volbou záleží opět na povaze firmy, do které přicházíte. Pokud zvolíte kravatu, především ji správně uvažte. A ať má délku akorát (o délce kravaty se můžete více dozvědět v tomto článku), a vykašlete se na vzor s Bártem Simpsonem. Košile bez kravaty bude vypadat dobře, jen si dejte pozor na příliš otevřenou rozhalenku.

5ce2e078ee8d494f1736aaa0_kravata Na pohovor vždy decentní vzory.

‍4. Pohovor není opera

Na otázku kravaty navazuje obecný problém, pro který čeština nemá vhodný výraz, a přitom by si to alespoň někteří z nás zasloužili. Frak, cylindr, motýlka nechejte doma. Sázejte vždy na smart casual až byznys casual styl. To je jistota, která vás vystřelí!

Vždy však platí, že je lepší být "overdressed" než "underdressed".

5ce2e9b43edf250f25a0bb65_smart casual outfits (1) zmenšené Blazer, bílá košile či modrý svetr na košili? To vše je smart casul styl, kterým nemůžete nic zkazit!

5. Buďte sám sebou. Ať je vám dobře.

Nejdůležitější je, aby vám bylo ve zvoleném outfitu dobře. Být sám sebou a nepřetvařovat se je to, co by vám mělo pomoci k úspěchu. Není-li pro vás formální byznys casual styl přirozený, neměl byste se do něj příliš šroubovat. Pokud to dress code firmy dovolí, vyměňte košili za polo triko, případně pásek za kšandy.

Stejně jako náš klient Matěj, který šel na pohovor do "velké čtyřky" (rozuměj konzultantské společnosti), které se vyznačují zrušením dress codu. Velice tedy váhal, čím by zaujal a naše stylistka Zuzka nemarnila ani vteřinu a dala mu do boxu krásnou, decentní vestičku.

A jak to Matějovi slušelo? TAKTO:

5ce2e5d9874c93f29353eb0e_smart casual (1) A Matěj práci nakonec opravdu získal! 😉

Chcete opravdu zaujmout? Nechejte to na odbornících z Gensteru a objednejte si Genster Box! S ním si můžete být jist, že nešlápnete vedle. A do obchodu už nemusíte!

Na závěr už jen přání, ať se vám pohovor vydaří: Nandejte jim to a vypadejte skvěle!

Vyplňte jednoduchý stylingový kvíz

A stylistka Petra vám vytvoří Genster Box na míru!

Začít